fbpx

Blokery apetytu – czy są bezpieczne dla zdrowia?

Suplementy diety na odchudzanie stają się jednymi z najczęściej wybieranych. Mają one skuteczne działanie, a jednak wiele osób przed ich zakupieniem zastanawia się, czy są one bezpieczne dla zdrowia. Pojawia się u ciebie uczucie niepohamowanego głodu?

Cały czas podjadasz, a twoje porcje posiłków są duże, a i tak po ich zjedzeniu nie czujesz się nasycony? To problem wielu osób, a takie objawy mogą mówić o problemach metabolicznych.

Niepohamowany apetyt może jednak być bardzo niebezpieczny dla zdrowia, a to dlatego, że prowadzi on do rozwoju nadwagi, a także otyłości. Czas więc się dowiedzieć czym są blokery apetytu, czy warto po nie sięgać?

Czym są blokery apetytu?

Blokery apetytu to suplement diety, które są stworzone na podstawie naturalnych składników lub substancji aktywnych. To, jakie mają one działanie, zależy właśnie od ich składu.

Jeśli Zawierają one naturalne wyciągi z roślin, to mają wpływ na pracę układu pokarmowego. Sprawiają one, że po spożyciu suplementu czujemy się nasyceni i nie mamy ochoty na podjadanie między posiłkami.

Istnieją również suplementy diety, które składają się z substancji aktywnych, a te mają działanie na układ hormonalny. Sprawiają one, że zmniejsza się stężenie hormonu głodu w organizmie i to właśnie dzięki temu hamuje się uczucie apetytu.

Trzeba się jednak poważnie zastanowić, czy stosowanie takich preparatów, jest bezpieczne dla zdrowia? Jeśli są one stworzone ze składników naturalnych o potwierdzonym działaniu, to z pewnością się bezpieczne i skuteczne. Jednak preparaty zawierające substancje aktywne, które ingerują w pracę gospodarki hormonalnej, nie mają już tak pewnego działania.

Jeśli decydujesz się na wybranie blokera apetytu, jako suplementu na odchudzanie, to koniecznie przekonaj się, jaki ma on skład.

\Warto również wybierać tylko takie preparaty, które mają potwierdzone działanie przez badania, a także konsumentów, którzy zdecydowali się na stosowanie danego produktu. Możesz również przed zakupem sprawdzić, czy nie jesteś uczulony na żadne z produktów, który znajduje się w suplemencie diety.  

Jak stosować blokery apetytu?

Każdy suplement diety należy stosować według zaleceń producenta. Po zakupieniu należy więc zapoznać się z ulotką. Nie można stosować suplementów diety razem z alkoholem. Nie zaleca się zmniejszania i przekraczania dawek wyznaczonych przez producentów.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako zastępstwo dla zdrowiej i dobrze zbilansowanej diety. Najlepiej połączyć je ze zdrowym trybem życia, dietą odchudzającą, a także aktywnością fizyczną. Dzięki temu będą dawały one najlepsze efekty.

Trzeba pamiętać, że blokery apetytu zazwyczaj spożywa się tuż przed posiłkiem. Nie można ich również stosować cały czas. Po pewnym czasie konieczne jest zrobienie przerwy od suplementacji, by organizm nie uzależnił się od ich działania.

Czy warto stosować blokery apetytu?

Suplementy diety na odchudzanie stają się coraz popularniejszymi preparatami. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza że coraz więcej osób ma problem z nadwagą i otyłością. A suplementy diety są jednym z najlepszych wsparć, które może przyczynić się do szybkiego zmniejszenie się masy naszego ciała. Trzeba jednak dowiedzieć się, czy w ogóle warto po nie sięgać.

Są różne przyczyny nadwagi. U niektórych problemem jest powolna praca metabolizmu, a u innych nadmierny apetyty. Inne osoby mają problemy hormonalne i to one powodują przyrost masy ciała. Tak, więc zanim zdecydujesz się na zakupienie suplementów diety, koniecznie przekonaj się, jaka przyczyna nadwagi, czy otyłości pojawia się u ciebie.

Jeśli często podjadasz między posiłkami i nie możesz się od tego powstrzymać, to w tym wypadku warto sięgnąć po tego rodzaju suplementy. Pomogą ci one uporać się ze zwiększonym apetytem. Ich stosowanie jest szczególnie polecane osobom, które nie są w stanie przejść przez dietę odchudzającą, ponieważ uczucie głodu nie pozwala na zmniejszenie porcji dań.

Dzięki blokerom apetytu nie będziesz mieć ochoty na podjadanie, a to przyczyni się do zmniejszenia ilości kalorii spożytych w ciągu dnia, a to sprawi, że łatwiej ci będzie zmniejszyć masę tłuszczową ciała.

Czy istnieją naturalne blokery apetytu?

Warto się również zastanowić, czy w naturze występują blokery apetytu. Trzeba pamiętać, że zawsze rozsądniej i bezpieczniej jest sięgnąć po żywność naturalną niż po suplementy diety. Tak więc może na początek zastosujesz dwa blokery apetytu, które koniecznie powinny znaleźć się w twojej diecie?

1. Błonnik

Nie ma lepszego blokera apetytu niż błonnik. Nie tylko zmniejsza on uczucie głodu, ponieważ pęcznieje w jelitach i żołądku, dzięki czemu czujemy się najedzeni, ale równocześnie oczyszcza jelita i cały układ pokarmowy z toksyn i ze złogów niestrawionego jedzenia.

2. Białko

Białka koniecznie powinny się znaleźć w diecie odchudzającej. Nie może ich zabraknąć w śniadaniu, ponieważ jest to posiłek, który ma największy wpływ na pracę metabolizmu. Białka przyśpieszają pracę metabolizmu i dają uczucie nasycenia na długo.