fbpx

Bezpieczne diety na odchudzanie

Jak większość osób zdaje sobie sprawę, do prawidłowego odchudzania konieczne jest wybranie skutecznej diety odchudzającej. Niestety wybór nie należy do najłatwiejszych, ponieważ istnieje wiele diet, które są niebezpieczne dla zdrowia.

W większości przypadków są to diety, które zasługują na miano głodówek. Ich działanie polega na szybkiej utracie masy ciała, ale nie na długo. Po ich zakończeniu szybko pojawia się problem z efektem jo-jo.

Warto więc dowiedzieć się, czy istnieją jakiekolwiek diety, które są bezpieczne dla zdrowia? Co prawda nie jest ich wiele, ale specjalnie dla was przygotowaliśmy listę bezpiecznych i skutecznych diet odchudzających, które pomogą wam schudnąć.

Jak powinna wyglądać dieta odchudzająca?

Zanim zdecydujesz się na wybranie diety na odchudzanie, warto wiedzieć, jakie zasady powinny pojawiać się w tych najlepszych. Dieta redukcyjna nie powinna być tylko skuteczna, powinna również łączyć w sobie zasady bezpiecznej dla zdrowia. W końcu odchudzanie ma mieć korzystny wpływ na nasze zdrowie. A jeśli wybierzemy głodówkę, to na pewno nie wyjdzie nam to na zdrowie. Czas więc dowiedzieć się, jakie działanie powinna mieć dieta odchudzająca.

Jedną z najważniejszych zasad jest to, by dieta zakładała obecność defektu kalorycznego. Bez niego odchudzane nie będzie możliwe. Nie może być on jednak zbyt duży, ponieważ może doprowadzić do wygłodzenia organizmu. Mimo tego, że się odchudzamy, nie może nam zabraknąć składników odżywczych. Konieczne jest więc spożywanie owoców i warzyw, ponieważ są one bogate w witaminy i minerały.

Podczas diety na odchudzanie warto również sięgać po wspomagacze, takie jak suplementy diety. Mają one skuteczne działanie, a konsumenci potwierdzają, że połączenie diety odchudzającej, z aktywnością fizyczną, a także z suplementami diety daje znacznie lepsze i szybsze efekty. Nie można więc również zapomnieć o ruchu. Są diety, które nie mogą być połączone z aktywnością fizyczną, ponieważ taki wysiłek może być wyczerpujący dla organizmu. To znak, że dieta nie jest zdrowia i bezpieczna.

Dieta owocowa – na wstępie

Jeśli decydujesz się, że chcesz przejść na dietę odchudzającą, warto rozpocząć proces redukcji od diety owocowej. Jej zadaniem jest oczyszczenie organizmu, a także rozpoczęcie procesu spalania tkanki tłuszczowej. Dieta ta nie powinna trwać więcej niż trzy dni, ponieważ po dłuższym czasie może doprowadzić do niedożywienia. Istnieje takie ryzyko, ponieważ w trakcie jej stosowania zaleca się jeść posiłki stworzone jedyne z owoców. Dieta owocowa przyczynia się do poprawy pracy organizmu, ale jedynie przez pierwsze trzy dni. Po tym czasie może mieć na nas negatywny wpływ. To właśnie dlatego można ją zastosować jako wstęp przed dłuższą dietą.

Dieta owocowa pozwala na schudnięcie od 3 do 5 kilogramów.

Dieta kapuściana – oczyszczenie i odchudzanie

Jedną z popularnych diet odchudzających jest dieta kapuściana. Najczęściej na jej zastosowanie decydują się kobiety. Ma ona działanie oczyszczające, a to dzięki temu, że posiłki, jakie spożywamy, wspomagają wydalanie toksyn z organizmu, a dodatkowo są bogate w wodę. Dieta ta wspomaga również odchudzanie. Jej skuteczność polega na obecności defektu kalorycznego, dzięki czemu organizm wykorzystuje zapasy tkanki tłuszczowej do wydzielania energii, która jest niezbędna nawet do przechodzenia przez podstawowe funkcje życiowe. W czasie tej redukcji konieczne jest spożywanie jedynie kapusty, pomidorów, chudego mięsa oraz kawy.

W czasie diety kapuścianej możemy schudnąć od 5 do 7 kilogramów w ciągu jednego tygodnia. Najlepiej, jeśli czas diety nie przekroczy siedmiu dni.

Dieta pudełkowa – dla leniwych

Dla osób, które nie mają czasu lub nie chce im się przygotowywać dietetycznych posiłków, idealnie sprawdzi się dieta pudełkowa. Jest ona robiona na zamówienie, tak samo, jak i posiłki, które dostarczane są do domu przez wybraną przez nas firmę cateringową. Warto wiedzieć, że tego rodzaju suplementy diety mają skuteczne działanie i wspomagają odchudzanie. To jaki defekt kaloryczny ma mieć nasza dieta, wybieramy sami. Posiłki również możemy komponować sami. Jedynym minusem tej diety może być jej cena. Zamówienie posiłków może nas kosztować nawet 1500 złotych za miesiąc.

Dieta sokowa – dla zdrowia

Są dwa rodzaje diety sokowej. Pierwsza z nich nie jest bezpieczna dla zdrowia i zakłada ona, że przez jej czas trwania będziemy pić jedynie soki, które sami zrobimy. Zdrowa wersja polega mniej więcej na tym samym, z tą różnicą, że konieczne jest spożywanie pięciu posiłków. Witaminy i minerały, które znajdują się w sokach doskonale, wpływają na pracę metabolizmu, a dzięki temu odchudzanie staje się łatwiejsze. Nie można jednak zapomnieć, że picie samych soków nie będzie dawało żadnych efektów. Konieczne jest również wprowadzenie wielu zmian w sposobie odżywiania. Na początek warto pamiętać, by  dieta była nisko węglowodanowa. Posiłki powinny być bogate w białko i błonnik. Dieta sokowa może nam pomóc schudnąć od trzech do pięciu kilogramów na tydzień.