fbpx

Niebezpieczne diety odchudzające

Odchudzanie staje się coraz popularniejsze, a przyczyną tego może być rosnący problem z nadwagą i otyłością. Coraz więcej osób na całym świecie ma problem z otyłością, która prowadzić może do wielu problemów ze zdrowiem. Nie bez powodu otyłość stała się jedną z chorób przewlekłych dwudziestego pierwszego wieku.

Wiele osób chce w szybkim tempie zgubić zbędne kilogramy i przez to decyduje się na zastosowanie drastycznych metod, które zmniejszają masę ciała w szybkim okresie. Takie metody to najczęściej wybieranie diet głodówek. Czas więc przedstawić listę diet niebezpiecznych, których lepiej unikać, ponieważ ich zastosowanie może doprowadzić do poważnych kłopotów ze zdrowiem.

1. Dieta alkoholowa

Wielu osobom wydaje się, że picie alkoholu może przyczynić się do szybkiej utraty zbędnych kilogramów. Nie jest to jednak prawda, więc stosowanie diety alkoholowej nie tylko nie daje nam żadnych efektów, a jednocześnie negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Jak wiadomo, że alkohol zaburza pracę całego organizmu, a jego metabolizm może zajmować nawet kilka godzin. Poza tym im więcej alkoholu znajduje się w naszej diecie, tym większe, jest ryzyko rozwoju wielu chorób, w tym nowotworów. Jeśli więc chcesz zdrowo schudnąć, koniecznie omijaj szerokim łukiem dietę alkoholową. Może ona spowolnić pracę metabolizmu, a także jest niebezpieczna dla zdrowia.

2. Dieta wacikowa

Jest to dieta, na której stosowanie decyduje się wiele osób  młodych. Dużym zainteresowaniem cieszy się ona wśród nastolatek, które chcą mieć sylwetki jak modelki. Niestety dieta wacikowa sprawi, że organizm zacznie, traci siły, a w niektórych wypadkach może ona prowadzić nawet do anoreksji. Polega ona na spożywaniu wacików kosmetycznych. Niektóre osoby decydują się na moczenie wacików w koktajlach, ale nie ma to na celu zwiększenia pożywności, a ułatwienie spożywania ciężkich do połknięcia wacików. Taka dieta jest szczególnie niebezpieczna dla zdrowia, ponieważ szybko może doprowadzić do niedożywienia, a także przyczynia się do wprowadzenia do organizmu ciężkostrawnych składników, które są stworzone z chemicznych tworzyw.

3. Dieta chusteczkowa

Na ten sposób odchudzania najczęściej decydują się modelki. Może on przyczyniać się do niedożywienia, anoreksji, a także wielu niedoborów odżywczych. Polega ona na spożywaniu chusteczek. Niektóre osoby decydują się na spożywanie lekkiego posiłku, który nie zawiera tłuszczów i węglowodanów. Chusteczki higieniczne jednak szybko zapełniają żołądek i sprawiają, że szybko czujemy się nasyceni. Przez to nie ma się ochoty na jedzenie. Taka dieta również może doprowadzić do tragedii. Nie dostarcza ona do organizmu żadnych składników odżywczych, a więc może przyczynić się do pojawienia się wielu zaburzeń w pracy organizmu. Jej stosowanie nie jest bezpieczne dla nikogo.

4. Dieta tasiemcowa

Istnieje również dieta, która jest szczególnie niebezpieczna dla naszego zdrowia. Jest to dieta tasiemcowa. Polega ona na spożyciu tabletki, która zawiera w sobie jajeczko tasiemca. Po jej połknięciu tasiemiec zaczyna się rozwijać i zostaje w organizmie człowieka. Tasiemiec żeruje na organizmie żywiciela, co więc oznacza, że co my spożyjemy, nie służy nam, a tasiemcowi. A to sprawia, że w drastycznym tempie zmniejsza się nasza masa ciała. Tabletki z tasiemcem najczęściej pochodzą z Japonii lub Chin. Nie mamy więc pewności, w jakich warunkach były one przechowywane oraz co tak naprawdę się w nich znajduje. Co więc znacząco utrudnia leczenie.

5. Dieta czekoladowa

Są dwa rodzaje diet czekoladowych. Jednak polega na spożywaniu kostki gorzkiej czekolady przez każdym posiłkiem i to właśnie ta wersja jest bezpieczna dla zdrowia. Ma ona wysoką skuteczność, dzięki temu, że zmniejsza ona apetyt i przyczynia się do zmniejszenia ilości kalorii, jakie spożywamy w ciągu dnia. Jednak druga wersja diety czekoladowej może przyczynić się jedynie do zwiększenia masy naszego ciała. Polega ona na spożywaniu wybranej czekolady przed posiłkiem. Niestety wiele osób decyduje się na spożywanie czekolady mlecznej lub białej. A ich spożycie może przyczynić się jedynie do zwiększenia apetytu, a więc przyrostu masy ciała.

6. Dieta sokowa

W tym przypadku również istnieją dwa rodzaje tej diety. Ta bezpieczna zakłada, że wprowadzimy liczne zmiany w naszej codziennej diecie i zaczniemy spożywać mniejsze ilości węglowodanów i tłuszczy, a zamiast tego pojawi się więcej soków owocowych, które oczywiście trzeba zrobić samodzielnie, ponieważ te sklepowe mają w sobie za dużo cukru. I taka wersja diety sokowej jest bezpieczna dla zdrowia. Jednak pierwotna wersja tej diety polega na piciu samych soków owocowych i warzywnych.

W czasie tej metody odchudzającej nie można spożywać nic innego. Dieta ta więc może być nazwana głodówką, ponieważ nie dostarcza do wystarczającej ilości kalorii i składników odżywczych, więc może doprowadzić do wygłodzenia. A dodatkowo trzeba pamiętać, że zakłada ona za duży defekt kaloryczny, przez co przyczynia się do szybkiej utraty masy ciała, a to skutkować może efektem jo-jo.