fbpx

Suplementy na odchudzanie

Suplementy na odchudzanie – jak rozpoznać skuteczny preparat przed zakupem?

Proces odchudzania warto wspomagać dodatkowymi preparatami. Poniżej przedstawiamy, czym kierować się przy zakupie suplementów diety wspierających utratę masy ciała. Jak rozpoznać skuteczne suplementy na odchudzanie.

Suplementy diety, których działanie jest ukierunkowane na zredukowanie masy ciała, są z reguły wybierane przez konsumentki. Konsumenci decydując się na suplementację raczej idą w kierunku zwiększenia masy mięśniowej.

Na rynku nie ma suplementów diety, które samoistnie, bez względu na dietę i ćwiczenia są w stanie doprowadzić do utraty nadmiaru kilogramów. Niemniej wśród obszernej gamy preparatów wspierających proces odchudzania można wyróżnić takie, które czynią to w sposób efektywny, a także takie których wsparcie na niewiele się zdaje.

Najpierw zapoznaj się ze składem

Składniki aktywne zawarte w preparacie odchudzającym powinny posiadać działanie ukierunkowane na poprawę efektów diety i ćwiczeń. Kompozycja aktywnych substancji nie powinna zawierać jednak substancji, które w świetle aktualnej wiedzy pomagają niewiele.

Producent może zastosować taki trik podkreślając skuteczność preparatu, żeby zaoszczędzić na procesie produkcji. O preparacie dobrze świadczy bogaty skład i zawartość komponentów pochodzenia naturalnego.

W skład skutecznych suplementów diety wchodzą nie tylko wyciągi roślinne (np. ekstrakt z Garcinia Cambogia, wyciąg z owoców pomarańczy gorzkiej, ekstrakt z korzenia pokrzywy indyjskiej, ekstrakt z papryki rocznej, ekstrakt z nasion guarany), ale również substancje aktywne takie jak kofeina, l-karnityna i l-tyrozyna oraz niektóre witaminy i minerały (m.in. chrom, witamina B6).

Sprawdź, czy nie masz alergii

Alergia lub nadwrażliwość na określony składnik suplementu diety wyklucza możliwość jego stosowania. Większość wykorzystywanych komponentów nie powoduje alergii. Niemniej nadmiar kofeiny w diecie może zaszkodzić.

Jeżeli konsumentka wypija 2 – 3 kubki kawy dziennie i zaczyna suplementację, która dostarcza kolejnej, potężnej dawki kofeiny, organizm może się zbuntować. Rozpoczynając suplementację warto rozważyć kolejne zmiany w diecie. Efekty przedawkowania kofeiny do przyjemnych bowiem nie należą.

Wielokierunkowe działanie

Konsumenci uwielbiają produkty typu 2w1, albo 3w1. Wielofunkcyjność jest traktowana jako pozytywna cecha. W odniesieniu do suplementów diety przyjmuje ona postać wielokierunkowego działania. Określony efekt stosowania preparatu jest wynikiem odpowiedniego połączenia aktywnych składników. Suplementy diety dobrej jakości skutecznie:

W ten sposób sprawiają one, że odchudzanie staje się po prostu łatwiejsze. Początkowo może pojawić się tzw. efekt placebo. Niemniej po pewnym czasie regularnego spożywania widać wyraźne rezultaty.

Nie czujemy tego, jak przebiega proces detoksykacji organizmu, ale po kilku tygodniach poprawi się poziom energii. Nie odczuwamy także tego, jak suplement powoduje zmniejszenie apetytu, niemniej po pewnym czasie okaże się, że kupujemy za dużo jedzenia, a jadłospis skurczy się o kilkaset kcal.

Efektem finalnym będzie szczupła sylwetka osiągnięta dzięki wyrzeczeniom i regularnym treningom, przy pomocy suplementu diety o wielokierunkowym działaniu.

Komfort stosowania

Proces odchudzania jest związany z określonymi trudnościami. Suplementacja nie powinna ich potęgować. Stosowanie suplementu diety nie może też powodować dyskomfortu. Właśnie dlatego największym zainteresowaniem cieszą się preparaty dostępne w postaci kapsułek.

Producent umieszcza na opakowaniu lub na ulotce zalecenia dotyczące sposobu stosowania i dawkowania – powinny być jak najprostsze, np. dwie tabletki – jedna do śniadania, druga przed treningiem. Dawkowanie musi mieć sens. Nie polecamy zażywania kapsułek z kofeiną do ostatniego posiłku.

Suplementacja, która nie zrujnuje budżetu

Ważnym kryterium, którym należy kierować się przy wyborze suplementu diety jest cena produktu. Rozpiętość cenowa jest dość znaczna. Niektórzy producenci proponują zniżki dla konsumentów decydujących się na długotrwałe stosowanie ich produktu.

Przy zakupie dwóch lub więcej opakowań można liczyć na zniżkę nawet rzędu do kilkudziesięciu złotych. Choć kryterium ekonomiczne jest bardzo istotne, nie powinno się jednak przywiązywać do niego dużej wagi kosztem innych kryteriów wyboru – zwłaszcza jakości.

Choćby nie wiadomo jakie technologie stosował producent, nie można wyprodukować dobrego suplementu i sprzedać go w bardzo niskiej cenie.

Nie oczekuj cudu, ale choćby nieznacznej poprawy

Pamiętajmy, że nie są one badane pod kątem zawartości określonych substancji przed wprowadzeniem na rynek (bo nie są traktowane jak leki).

Dlatego też niektórzy producenci manipulują składem wprowadzając w błąd konsumentów. Jeżeli zatem ćwiczysz i stosujesz dietę taką jak wcześniej, a pomimo stosowania suplementu diety nie widzisz poprawy efektów, lepiej zmień produkt na inny.

W miarę odchudzania coraz trudniej zrzucić nadprogramowe kilogramy, niemniej jego tempo powinno być dzięki odpowiedniej suplementacji choć trochę lepsze.